Veislyno istorija

Prisijunkite prie mūsų Facebook!

Viskas prasidėjo nuo to, kai po ilgų šnekėjimų apie šunį, tėveliai galų gale ištarė stebuklingą žodį – “taip”, namuose bus šuo ir ne bet koks mažiukas, o toks, kurį būtų galima apsikabinti ir pasinerti jo gauruose. Po ilgų svarstymų, 1990 metų pavasarį, mūsų namuose atsirado koli veislės šunytė. Dar jai prieš įžengiant į namus jau žinojau kaip ją pavadinsiu – DŽALMA. Tai buvo ilgai lauktas stebuklas ! Tai buvo mano šuo, be galo protingas ir atsidavęs šuo. Džalma puikiai išmanė visas komandas ir buvo išmokusi daug įvairių dresūros gudrybių, todėl šunų parodose dalyvaudavom ne eksterjero ringuose (tam jai trūko išorinio grožio), o užimdavom žiūrovus su įmantrios dresūros pasirodymais.

 

1992 m. rugsėjo 26 d. Džalmutė susilaukė – 8 nuostabių cypiančių šuniukų.

Dalyvaujant parodose vis labiau apimdavo noras sudalyvaut eksterjero ringe, tačiau tam reikėjo kito šuns. Užsienio parodose savo grožiu ir ramiu charakteriu pakerėjo mane auksaspalvis retriveris, kurį į namus parsivežiau slapčia, žinojau kad neleis turėti antro šuns. Tačiau tas švelnus, gelsvas meškutis užbūrė namiškius. Kashmir Oligarchia – taip iškilmingai buvo pavadinta pirmoji auksaspalvio retriverio kalytė Lietuvoje.


Benina – tai vardas kuris atitiko jos švelnų ir ramų, auksinį jos charakterį. Jinai pateisino visus mano lūkesčius – tai ne tik protingas šuo, bet ir puikus šios veislės atstovas – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltijos, Rusijos čempionė, Tarptautinė čempionė, daugkartinė veislės nugalėtoja, daugelio parodų nugalėtoja …


2001 m. spalio 21 d. Benina mus nudžiugino 11 šuniukų vada

2001 metais mūsų namus papildė dar viena gyventoja – RUBY TUESDAY OLIGARCHIA, arba tiesiog Ruby, 2003 metais – DONATELLA DI SANTOLINA – Ara. Taigi vienas mažas žingsnelis, įsileisti į namus šuniuką, pavirto dideliu žingsniu į mano svajonių išsipildymą ir apsisprendimą kuo užsiimti baigus mokyklą. Baigiau aukštesniąją medicinos mokyklą, 2000 metais veterinarijos Akademiją, 1999 metais kartu su bendraminčiais įkūrėm Lietuvos retriverių mylėtojų klubą, laisvalaikiu ilgą laiką dresuodavau šunis, tačiau gimus mažajai Laurai teko šito malonaus užsiėmimo atsisakyti, nors iki šiol aktyviai dalyvauju Lietuvos kinologinėje veikloje ir  retriverių veislių populiarinime ir veisime.

2006 ir 2009 metų PASAULIO VETERANŲ NUGALĖTOJOS
2006 m. – KASHMIR Oligarchia, 2009 m. – RUBY TUESDAY Oligarchia

 

Nuo 2006 metų į veislyno veiklos istoriją po truputį įsiliejo kompanjonė, draugė ir šiaip nuostabus žmogutis – Venera Žilinskė, su kuria ne tik kartu auginam, puosėlėjam šuniukų vadas, bet ir kuriam veterinarijos klinikos “GREITOJI ŽIRAFA” veiklą.

2015 metais mūsų gretas papildė Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanielė – DIJA (Milbu Notice Me), o 2018 metais jos dukra MIMI (Senorita Mimi Prima Santolina)

Ačiū visiems 😉